Loški grad

Milan Erič je slikar, ilustrator, animator in redni profesor na Oddelku za oblikovanje ljubljanske Akademije likovnih umetnosti. Za risani film Socializacija bika, ki sta ga pripravila s kolegom Zvonkom Čohom, je dobil tudi nagrado Prešernovega sklada. Erič velja za enega najboljših in hkrati najbolj izvirnih slovenskih risarjev. V Galeriji Ivana Groharja in v prenovljenih prostorih Loškega gradu se predstavlja s serijami novejših risb na papirju. Gre za svojevrstne risarske sestavljanke, povezujoče se v ikonografsko enigmatične celote v velikem in malem formatu. Na razstavi prevladujejo risbe s figuralnimi motivi iz repetitivnih struktur, »zloženih« iz manjših enot. Poleg teh so razstavljene tudi celovite, skoraj monumentalne kompozicije, izpolnjene z likovnimi prebliski in različnimi vsebinskimi asociacijami. Dela v Galeriji Ivana Groharja so na ogled do 5. 12. 2010, dela na Loškem gradu pa do izteka 2010.