KONGRES EUROPASSIONA V CIESZYNU NA POLJSKEM

Predstavitev loške delegacije na spoznavnem večeru v dvorcu Goralski v Lodygowicah

V petek, 1.4. smo obiskali slavno poljsko romarsko središče na Jasni gori, zvečer pa je sledila skupna večerja v dvorcu Goralski v Lodygowicah, katere namen je bilo druženje in kratke predstavitve delegacij po posameznih državah udeleženkah.

Uradni del kongresa Europassiona Cieszynu na Poljskem

Kongres je potekal v soboto, 2.4. v gledališču Adama Mickiewicza v centru mesta. Poleg poljskega državnega in cerkvenega vrha ter predstavnikov lokalnih oblasti se ga je udeležilo preko 300 delegatov in njihovih spremljevalcev iz vse Evrope.

V okviru uradnega dela kongresa, smo udeležencem predstavili Škofjeloški pasijon, hkrati pa poskrbeli za promocijo mesta Škofje Loke in Loškega muzeja preko različnih publikacij in propagandnega gradiva, razstavljenega na "loškem pavilionu" v preddverju gledališča. Kongres je minil v prijetnem delovnem vzdušju in je bil odlična priložnost za navezovanje stikov ter izmenjavo izkušenj, mnenj in dobrih praks. Po zaključku kongresa je sledila veličastna pasijonska igra, dan pa smo zaključili s slovesno sveto mašo v cerkvi sv. Elizabete.

Veličastna pasijonska predstava je potekala v gledališču Adama Mickiewicza v Cieszynu

Nedelja, 3.4. je bila rezervirana za obisk muzeja Auschwitz.

Po poznem kosilu je v zgodnjih večernih urah sledilo poslavljanje delegacij in zadnja priložnost za izmenjevanje kontaktov med udeleženci pred povratkom v domovino.