MUZEJSKI VEČER: Kulturna dediščina: vse kar smo bili, smo, bomo, znamo in veljamo
Galerija Franceta Miheliča, Kašča na Spodnjem trgu, ponedeljek, 5. marec 2018, 19.00

Predstavila bo kratek pregled mednarodnih in slovenskih dokumentov, ki človeku zagotavljajo uživanje kulturne dediščine in nam vsem nalagajo dolžnost njenega varovanja. In ker je iz dokumentov razviden družbeni odnos zahodne družbe do dediščine, kot smo mu priča v našem okolju, bo predavateljica skušala prepoznati te razlike in jih skozi preteklost pojasniti. Predavanje se bo zaključilo z razmišljanjem o usodi slovenske kulturne dediščine kot temelju identitetnega, izobraževalnega, razvojnega in gospodarskega narodnega kapitala v smislu indijskega pregovora: če si izgubil premoženje, ni nič izgubljenega, če si izgubil zdravje, je izgubljenega veliko, če si izgubil dediščino, si izgubil vse.

Predavanje pripravljamo v okviru sklopa dogodkov ob praznovanju Evropskega leta kulturne dediščine.
Odprtje razstave Loka : Ankara : Loka // Peter Gaber: Zbudi mojo osamljenost

Galerija na Gradu

Peter Gaber je umetnik, ki se na temelju raziskovanj svetlobe, prostora in barve vse bolj uveljavlja na domači likovni sceni. Tako znotraj krajinskega kot figuralnega slikarstva nakazuje nove izrazne smeri in odpira vprašanja o pomenu klasične slikarske motivike v sodobnem času.