NEJČ SLAPAR: Izrazni eskapizem Nejča Slaparja
Galerija Ivana Groharja, Mestni trg 37, 21. september 2016 ob 19. uri

Nejč Slapar je avtonomni ustvarjalec s prepoznavno likovno govorico, sorodno prizadevanjem tistih kreativcev, ki doživljajo predstavnosti na način sinteze. V njegovem primeru gre za sintezo optične umetnosti, konceptualizma, mnimalizma, geometrijske abstrakcije, konkretne in vizualne poezije.

Slapar je umetnik, ki z izčiščeno risbo, natančnostjo, prostorskimi iluzijami in grafičnimi znaki gledalca sooča z zanj značilno sugestivno imaginarno krajino, izpolnjeno z bizarno voluminoznostjo, fantastično sporočilnostjo, erotiko in alegoričnim podtonom.

V Galeriji Ivana Groharja se predstavlja s serijo risb z naslovom Knjiga mojih dni iz 70. let prejšnjega stoletja (avtor jo pojmuje kot strip), tremi umetniškimi filmi skupine Ime (katere član je bil, prav tako iz 70. let) in opartistično podobo Fraktali v mešani tehniki, iz leta 2016.

Z našo razstavo napovedujemo večji projekt POP / ekspresivna figuralika 60. in 70. let, ki se bo zaključil z obsežno razstavo v Umetnostni galeriji Maribor meseca decembra 2016, aprila 2017 pa bo na ogled v Loškem muzeju.

Razstavi dodajamo projekcijo treh umetniških filmov kranjske filmske skupine Ime, ki so bili posneti med leti 1972 in 1975 (Pot do spoznanja, Rdeča kapica, Balada o mrtvecu) in predstavljeni na pomembnih filmskih festivalih.

Odprto:

21. september - 10. november 2016

torek - sobota med 10. in 18 uro

ter v nedeljo med 11. in 16. uro.

Ob zaprtju razstave Izrazni eskapizem Nejča Slaparja vas v sredo, 9. novembra, ob 18. uri vabimo na predstavitev kataloga in pogovor z umetnikom.

Pogovor bo vodil kustos Loškega muzeja, Boštjan Soklič. Po dogodku se bomo skupaj odpravili v dnevni Bar Freising na Loškem gradu, kjer se bo odvil drugi del predstavitve likovne ustvarjalnosti Nejča Slaparja, tokrat s prostorsko intervencijo.