Nova pridobitev: KOPIJA BIZANTINSKE IKONE PASIJON IZ 14. stoletja
LOŠKI MUZEJ ŠKOFJA LOKA

Slika: Albina Nastran, kopija ikone Pasijon iz samostana svete Katarine na Sinaju, 14. stoletje

Ikona Pasijon spada med večje ikone (59 x 80 cm). Prva dva prizora predstavljata Oznanjenje in Kristusovo rojstvo, druga dva pa Snemanje s križa in Objokovanje. Po vsebini je ikona bivanjsko združevalna, ekumenska. Kot taka pooseblja dihanje Evrope z obema kriloma pljuč, kakor je govoril pokojni papež Janez Pavel II.

Albina Nastran je ljubiteljska slikarka, ki se že deset let ukvarja z ikonopisjem. Razstavljala je na več kot 30 samostojnih in nekaj skupinskih razstavah. Sodelovala je na slikarski delavnici na Sinjem vrhu in pri opremi samostanske kapele v Celju, imela je več predavanj o ikonopisju. Eno od njenih številnih upodobitev sakralne tematike je leta 2006 župan Škofje Loke podaril papežu Benediktu XVI. ob njegovem obisku mesta Freising na Bavarskem, ki je pobrateno s Škofjo Loko.