OBNOVITVENA DELA V GALERIJI FRANCETA MIHELIČA V KAŠČI
KAŠČA

Trenutno v obeh galerijskih prostorih izvajamo obnovitvena dela, izboljšujemo prostorske in razstavne pogoje, zbirko pa posodabljamo v skladu s sodobnimi standardi za to področje.

V decembru bomo v zgornjem prostoru na ogled postavili »novo«, na strokovnih kriterijih utemeljeno zbirko Miheličevih del. Poleg stalne zbirke bomo javnosti prikazali še avtorjeve risbe in krokije iz zasebne zbirke, ki bodo tokrat prvič razstavljeni.

Vzporedno bomo v spodnjem prostoru odprli stalno zbirko likovnih del Združenja umetnikov Škofja Loka z reprezentativnimi deli več kot 20. članov.

V okviru Miheličeve galerije in njegove umetnosti v Loškem muzeju za leto 2016 skupaj s Pokrajinskim muzejem Ptuj – Ormož pripravljamo niz likovnih razstav in predavanj, med razstavljena pa bodo tudi dela, ki jih hrani Kabinet Franceta Miheliča na Ptuju.

Odprtje razstave Loka : Ankara : Loka // Peter Gaber: Zbudi mojo osamljenost

Galerija na Gradu

Peter Gaber je umetnik, ki se na temelju raziskovanj svetlobe, prostora in barve vse bolj uveljavlja na domači likovni sceni. Tako znotraj krajinskega kot figuralnega slikarstva nakazuje nove izrazne smeri in odpira vprašanja o pomenu klasične slikarske motivike v sodobnem času.