OD ZRNA DO KRUHA - KRUH KOT VREDNOTA

Od zrna do kruha – kruh kot vrednota, delavnica peke kruha

Loški muzej Škofja Loka je za DEKD 2012 na temo - Izkušnja dediščine, pripravil ustvarjalno delavnico Od zrnja do kruha - kruh kot vrednota. Ustvarjalna delavnica je namenjena vsem, ki se želijo seznaniti z dediščino peke kruha, s simboliko kruha, šegami povezanimi z njim, razvojem tehnologije peke kruha, vrstami žit ter orodjem, ki so ga nekdaj uporabljali pri tem. Mojstrica peke kruha bo zamesila krušno testo, iz katerega bo vsak udeleženec sam oblikoval hlebček, ki ga bomo spekli v krušni peči. Med peko si bomo ogledali kratek film, ki prikazuje čiščenje žita ter mletje žita v mlinu na vodni pogon. Sledil bo ogled mlina na grajskem vrtu. Po ogledu nas bo pri Škoparjevi hiši čakal v krušni peči spečen kruh.

Brezplačna delavnica bo potekala v Škoparjevi hiši na grajskem vrtu v soboto, 22. septembra 2012 ob 10. uri. Zaradi tehnične izvedbe delavnice, se je potrebno nanjo prijaviti do 20. septembra na e-mail: mira.kalan@loski-muzej.si ali na telefon 04/517 04 04.