Odprtje razstave Duje Jurić: STVARNO - NESTVARNO
Galerija Stolp, Loški muzej, Grajska pot 13, sreda, 26. oktober 2016 ob 19. uri

Znotraj arhitekture okroglega stolpa vzpostavlja umetniške simulacije vzporednih svetov in dimenzij, istočasno otipljivih in nestvarnih. Njegova akcija na Loškem gradu je osredotočena na ostenja okroglega stolpa, pokrila pa bo prostor v spodnjem nadstropju ter stopnišče.

Duje Jurić je rojen leta 1956 v Rupah, Hrvaška.

Je eden vidnejših predstavnikov sodobne hrvaške vizualne scene; že desetletja deluje na umetniškem področju, ki se dotika multimedijskih zasnov, prostorskih instalacij, svetlobnih prostorskih entite in minimalistične izraznosti.

Čeprav ga najbolj poznamo po prostorskih instalacijah, se ukvarja še z restavratorstvom, scenografijo in likovno pedagogiko. Od leta 2000 je docent na ALU v Zagrebu, kjer deluje kot izredni profesor, na katedri za risanje in slikanje. V 80. letih prejšnjega stoletja je sodeloval z velikanom hrvaške likovne umetnosti - Julijem Kniferjem. V desetletjih umetniške prakse se je Jurić predstavil z več kot šestdesetimi samostojnimi razstavami, sodeloval pa je na stotih skupinskih razstavah in umetniških projektih. Med temi najbolj izstopajo njegovi ambienti (svetlobne instalacije) in scenografsko - slikarska dela v okviru projekta "Kugla glumište".
Odprtje razstave Loka : Ankara : Loka // Peter Gaber: Zbudi mojo osamljenost

Galerija na Gradu

Peter Gaber je umetnik, ki se na temelju raziskovanj svetlobe, prostora in barve vse bolj uveljavlja na domači likovni sceni. Tako znotraj krajinskega kot figuralnega slikarstva nakazuje nove izrazne smeri in odpira vprašanja o pomenu klasične slikarske motivike v sodobnem času.