Predstavitev kataloga ob razstavi PROPAGANDA! in pogovor z Aljažem Pogačnikom
Galerija Ivana Groharja, Mestni trg 37, sreda, 13. april 2016, ob 19. uri

V katalogu, ki bo izšel ob razstavi bomo predstavili kratko zgodovino razvoja plakata in vlogo plakata v 2. svetovni vojni. Predstavili bomo tudi značilnosti propagande vojskujočih se strani na našem ozemlju in na primeru plakata, ki je bil enostaven za tiskanje in razmnoževanje, spoznali značilnosti grafičnega oblikovanja in uporabe le tega v propagandne namene.

Ob predstavitvi kataloga bomo pripravili pogovor z kustosom Gornjesavskega muzeja Aljažem Pogačnikom in kustosinjo Loškega muzeja Biljano Ristić o vlogi in značilnosti plakata v medvojni propagandi. Ob tem bomo iz različnih zornih kotov osvetlili način priprave razstave, se pogovarjali o plakatu kot muzejskem predmetu in njegovem zgodovinskem oziroma umetnostno-zgodovinskem pomenu. V pogovoru bomo osvetlili različno oblikovno in vsebinsko propagandno gradivo iz časa 2. svetovne vojne.

Več na: