Prešernov dan v Loškem muzeju
Loški muzej, Grajska pot 13, Škofja Loka, 8. februar 2017

Na Prešernov dan, slovenski kulturni praznik, vas vabimo na obisk v Loški muzej.
Ta dan si lahko brezplačno ogledate naše stalne zbirke, razstavi Kalle Hamm in Dzamil Kamanger: Potovanje ter Duje Jurić: Stvarno - nestvarno.
Muzej bo odprt od 10. do 19. ure.

Praznovanje kulturnega dneva nadaljujemo ob 19. uri z literarnim večerom Migrantska literatura na glas!, kjer bomo prebirali poezijo v različnih jezikih. Dogodek, ki je del spremljevalnega programa razstave Potovanje, pripravljamo skupaj s kulturnim društvom Gmajna, ki pripravlja raznovrstne projekte, dejavnosti na področju kulture, umetnosti, socialnega varstva in izobraževanja.

Literarni večer je del skupnega dogodka, ki se prične z odprtjem razstave Obrazi Breje preje - spletene zgodbe medgeneracijskega in medkulturnega sodelovanja, ki bo potekal v Rokodelskem centru ob 17.30.
Več o razstavi na: Rokodelski center DUO Škofja Loka / Art&Craft Centre of Škofja Loka

Migrantska literatura na glas! je avtorski projekt društva Gmajna, ki želi slovenskim bralcem z dogodki na javnih mestih približati literaturo iz držav, od koder prihajajo prosilci za azil, nastanjeni v azilnih centrih Kotnikova ter Vič. Projekt želi ozavestiti bralce o raznolikosti in bogastvu kultur, od koder prosilci prihajajo, obenem pa njim samim omogoča stik z lastno kulturo, ki so jo bili zaradi različnih dejavnikov primorani zapustiti. Na dogodkih berejo poezijo in prozo v različnih jezikih, od koder prihajajo prosilci za azil (arabščina, bosanščina, farsi, kurmandži, ruščina, kirgiščina, paštu, bengalski jezik...) ter prevodih v angleščino ali slovenščino.
Več na: https://www.facebook.com/search/top/?q=migrantska%20literatura%20na%20glas