Ponedeljek, 3. avgust 2020

Vidim, vidim ...

Interaktivna igra za obisk muzeja

Iskalna igra Vidim, vidim ... <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Iskalna igra Vidim, vidim ... Foto: Fototeka Loškega muzeja

Zbirke Loškega muzeja Škofja Loka lahko spoznate tudi prek igre Vidim, vidim ... (I spy with my little eye...), ki jo je v sodelovanju s kustosom za umetnostno zgodovino Boštjanom Sokličem in kustosinjo etnologinjo Mojco Šifrer Bulovec zasnovala in oblikovala Marine Floret, ilustrirala pa Manon Paolucci. Obe sta kot prostovoljki v okviru Evropske solidarnostne enote eno leto preživeli v Škofji Loki.

Kustosa sta izbrala vsak po pet zanimivih predmetov oz. umetniških del iz svojih zbirk in razkrila po en njihov prepoznaven detajl, na podlagi katerega jih mora obiskovalec poiskati. Ko predmet oz. umetniško delo najde, iz priročne kuverte izvleče razlago detajla in predstavitev predmeta oz. dela.

Iskalna igra je na voljo v angleščini in slovenščini.