Novičnik Loškega muzeja

Muzejske novice

 ©Fototeka Loškega muzeja

Zornica

Nova razstava v Galeriji Ivana Groharja

Od 27. maja 2020 je v Galeriji Ivana Groharja na ogled razstavni projekt Zornica, pri katerem sodelujejo Janez Jocif in Capella Carniola, Agata Pavlovec, Andrej Perko, Tone Štamcar in Maja Šubic, kustosa razstave pa sta Barbara Sterle Vurnik in Janez Jocif.

Preberi več
 ©Fototeka Loškega muzeja

Muzejska trgovina se predstavi

Na spletno stran smo uvrstili Muzejsko trgovino. Spletnih nakupov sicer ne omogoča, se pa lahko skozi zanimive zgodbe sprehodite čez ponudbo izdelkov, na svojstven način povezanih z zbirkami Loškega muzeja.

Preberi več
 ©ICOM Slovenija

Mednarodni muzejski dan v Loškem muzeju

Mednarodni muzejski dan je bil letos posvečen temi Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost. Muzeji in galerije smo svoje projekte in dobre prakse s tega področja predstavili na virtualni razstavi.

Preberi več

Odpiralni čas

 ©Fototeka Loškega muzeja

Odpiralni čas junija

Loški muzej bo junija odprt od torka do nedelje od 10.00 do 18.00, Galerija Ivana Groharja pa od torka do petka od 10.00 do 14.00, ob sredah do 18.00, ob sobotah in nedeljah pa od 9.00 do 13.00.

Preberi več
 ©Sašo Kočevar

Sproščanje zaščitnih ukrepov

Ob splošnem sproščanju zaščitnih ukrepov za zamejitev širjenja koronavirusa ukrepe ob obisku muzeja sprošča tudi Loški muzej Škofja Loka.

Preberi več

Muzejske zanimivosti

Mušterske bukve tkalca Jožefa Bernika iz leta 1878 ©Fototeka Loškega muzeja

Mušterske bukve tkalca Jožefa Bernika iz leta 1878

Mušterske bukve, ki jih hranimo v Loškem muzeju, so izjemen dokument obrtnega tkalskega znanja. Nastale so v času, ko je industrijsko blago že dodobra izpodrinilo obrtne izdelke.

Preberi več
Kužno znamenje na Mestnem trgu, Škofja Loka, 1914–1918. Hrani Loški muzej Škofja Loka. ©Fototeka Loškega muzeja

Črna smrt

Epidemije in pandemije različnih bolezni so skozi zgodovino vplivale na človeštvo, razvoj medicine, zakonodajo in umetnost. Ena vidnejših bolezni, ki je globoko zarezala v tkivo človekovega življenja, je bila kuga, imenovana tudi črna smrt.

Preberi več
Darilna listina nemškega cesarja Otona II. freisinškemu škofu Abrahamu iz leta 973. ©Fototeka Loškega muzeja

O začetkih Škofje Loke

Začetki Loškega gospostva segajo v leto 973, ko je nemški cesar Oton II. z darilno listino freisinškemu škofu Abrahamu podaril naselje Loko, Selško in večji del Poljanske doline ter Sorškega polja. Nekoliko kasneje je nastala Škofja Loka.

Preberi več

Koledar dogodkov

17. 6. 2020 @ 18:00

Loški muzej Škofja Loka

Glina v prostoru in času

Katalog slovenskih glin ter Srednjeveška in novoveška keramika iz Škofje Loke

 

19. 6. 2020 @ 17:00

Loški grad

Pripovedka o Lubniku – gori velikanov

Evropski arheološki dnevi

 

20. 6. 2020 @ 20:00

Loški grad

Poletna muzejska noč

Večerni obisk muzeja in glasbeno-pripovedovalska predstava

 

Spremljajte nas

Loški muzej Škofja Loka @ Facebook Loški muzej Škofja Loka @ Instagram Loški muzej Škofja Loka @ YouTube Loški muzej Škofja Loka @ TripAdvisor

Vsak drugi ponedeljek nas lahko poslušate v oddaji Muzejski zapiski na Radiu Sora, kjer predstavljamo naše aktualno delo in zanimivosti iz muzeja.