Ponedeljek, 7. avgust 2023

Loški muzej in njegove enote ponovno odprte

Look muzej Škofja Loka <em>Foto: Janez Pelko</em>
Look muzej Škofja Loka Foto: Janez Pelko

V Loškem muzeju si poleg stalnih zbirk lahko ogledate še razstavo Marjan Žitnik - industrijski oblikovalec v Galeriji na gradu in razstavo bienala tekstilnih umetnosti BIEN 2023 v okroglem stolpu ter na grajskem vrtu.

V Galeriji Ivana Groharja je še do 10. septembra 2023 na ogled samostojna razstava akademskega slikarja Hermana Gvardjančiča: Slovenae 22: Kras.

Ekipa Loškega muzeja izraža podporo in sočutje vsem prizadetim v poplavah. Muzejske zbirke in depoji niso bili poškodovani, iščemo pa načine, kako v tej situaciji pomagati skupnosti.

Poletni odpiralni čas:

V poletnih mesecih, od junija do septembra, bo Loški muzej odprt vsak dan od 10.00 do 18.00, tudi ob ponedeljkih, ob sobotah in nedeljah pa bo za obiskovalke in obiskovalce odprta tudi Škoparjeva hiša na grajskem vrtu.

Galerija Ivana Groharja bo odprta od torka do nedelje od 10.00 do 14.00, ob sredah do 18.00.

Vabljeni na obisk!