BIEN 2023 v Škofji Loki

BIEN 2023 v Škofji Loki <em>Foto: BIEN</em>
Foto: BIEN

BIEN se s programi tekstilne umetnosti, industrijskega oblikovanja in krajinske umetnosti bienalno predstavlja z razstavami in spremljevalnimi dejavnostmi, ki razmišljajo o dediščini, ohranjanju in trajnosti. BIEN povezuje Kranj, Škofjo Loko, Jesenice in Novo Gorico.

Del razstav v Škofji Loki je posvečen Nordijskemu fokusu, kjer se predstavljajo finska tekstilna in okoljska umetnica Kaarina Kellomäki, ki bo med 29. majem in 1. junijem svoje umetniško delo ustvarila v živo na grajskem vrtu Loškega muzeja, na Danskem živeča Slovenka Varka Kozlovič, ki v abstraktni maniri ustvarja vezene risbe, in švedska tekstilna oblikovalka Selma Wallbom.

V prostorih muzeja in na grajskem vrtu se bo predstavilo tudi nekaj izbranih študentskih del, posebno pozornost slikam in grafikam Franceta Miheliča pa namenjajo študenti Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani na razstavi Karbonizacija, ki bo na ogled v Galeriji Franceta Miheliča v Kašči.

Odprtje bienala BIEN 2023 v Škofji Loki

BIEN 2023 Škofji Loki odpiramo v petek, 2. junija:

• 17.00 odprtje razstave Karbonizacija v Galeriji Franceta Miheliča (Kašči)
  • 18.00 pogovor z umetnico Kaarino Kellomäki na grajskem vrtu (Loški grad)
  • 19.00–21.00 uradno odprtje bienala BIEN 2023 v Škofji Loki na dvorišču Loškega muzeja

Na ta dan bodo vse lokacije, kjer poteka BIEN, odprte od 17.00 do 21.00.

Razstave

2. 6.–29. 7. 2023

Dnevna soba Loškega muzeja

• Marija Klun (SI): Opičja obleka / Monkey Suit