Sreda, 29. april 2020

Vrata ponovno odpiramo 5. maja

Vrata ponovno odpiramo 5. maja <em>Foto: Jure Nastran</em>
Foto: Jure Nastran

Loški muzej Škofja Loka v skladu z dogovorom Skupnosti muzejev Slovenije in Mednarodnega muzejskega sveta ICOM Slovenija svoja vrata odpira v torek, 5. maja 2020, ob 10.00. Takrat se ponovno odpira tudi Galerija Ivana Groharja.

Slovenska javnost in muzealci smo odprtje muzejev težko pričakovali, zato smo se včerajšnje spremembe Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki odprtje muzejev in galerij dovoljuje že z današnjim dnem, iskreno razveselili. Žal o tej spremembi predhodno nismo bili obveščeni, zato muzeja danes še nismo mogli odpreti.

Do 5. maja bomo poskrbeli za vse zaščitne ukrepe, ki bodo zagotavljali varnost zaposlenih in obiskovalcev, in prostore muzeja ustrezno pripravili.

Veselimo se vašega obiska!