Dnevi arheologije v Loškem muzeju

Javno vodstvo za družine po razstavi Lubnik - Gora velikanov in ustvarjalna delavnica za otroke

15. 6. 2019 @ 17:00
Prost vstop

Na razstavi vam bo kustos arheolog Jože Štukl predstavil zgodovino človekove prisotnosti na gori Lubnik v različnih časovnih obdobjih vse do danes. Najstarejše arheološke najdbe sodijo že v čas bakrene dobe, medtem ko je v rimskem obdobju na gori obstajalo jamsko svetišče, kar je prava redkost na našem prostoru. Ob koncu 6. in v 7. stoletju so se v naše kraje začeli naseljevati naši slovenski predniki, ki so goro tudi poimenovali, kot je izpričano v darilni listini iz leta 973. Dandanes je gora priljubljena izletniška točka tako za pohodnike kot tudi kolesarje.

Po vodstvu bodo otroci v družbi arheologinje Mirjam Jezeršek lahko izdelali ogrlico po vzoru ogrlice iz jame Kevderc na Lubniku. Med ustvarjanjem bodo prisluhnili tudi zgodbam, ki jih varuje Lubnik – o velikanih, škratih in ostalih Lubnikarjih.

Razstava je pripravljena v okviru skupnega projekta gorenjskih muzejev Neverjetne gore.