Goran Tomčić: O minljivosti v umetnosti

Predavanje o participativnem delu v umetnostni zgodovini in danes

22. 2. 2023 @ 18:00
Prost vstop

Hrvaški umetnik Goran Tomčić (1964) od leta 2009 živi v Berlinu. Študiral je umetnostno zgodovino in primerjalno književnost (Zagreb) ter kuratorstvo (Bard College, ZDA). Od leta 1989 do 2008 je deloval kot kritik in kustos, večinoma v ZDA, kjer je takrat živel. Med drugim je bil direktor Wolfson Galleries na kolidžu Miami-Dade v Miamiju, kustos za moderno in sodobno umetnost v Allen Memorial Art Museum na kolidžu Oberlin ter direktor Hasson Gallery NYC. Leta 1991 je v Zagrebu izšla njegova pesniška zbirka Fragile. V 90. letih prejšnjega stoletja je objavljal poezijo v angleščini v številnih revijah in antologijah v ZDA in drugod. Od leta 2000 svojo energijo usmerja v samostojno umetniško kariero. Je prejemnik številnih nagrad in priznanj, med drugim štipendije Pollock-Krasner (2007) in štipendije berlinskega senata za umetnost in kulturo (2020).

V Galeriji Ivana Groharja trenutno predstavlja z razstavo Pompom mreže Škofja Loka, v svojem predavanju pa se bo posvetil participativnemu delu v umetnostni zgodovini in danes. Predavanje bo potekalo v hrvaščini.