Jata izkušenih ptic Škofja Loka

15. 2. 2024 @ 10:00
Prost vstop

Vabljeni na umetniške delavnice za seniorke in seniorje v Loškem muzeju!

Na delavnicah si bomo pripovedovali svoje in zgodbe iz muzejskih zbirk, vstopili v svet loških pripovedk in se preko njih naučili umetniškega izraza skozi telo – sestavljali bomo plesne in gledališke kompozicije ter še veliko več.

Delavnice bosta vodila koreografinja Ajda Tomazin in igralec Rok Kravanja, pridružile pa se nam bodo tudi kustosinje in kustosa Loškega muzeja. Na podlagi tehnik, ki sta jih avtorja razvila pri delu s predstavniki tretjega življenjskega obdobja, bomo spomine, izkustva in uvide udeleženk in udeležencev spletli v skupno zgodbo ter ustvarili gibalno-pripovedno predstavo z naslovom Jata izkušenih ptic _ Škofja Loka, ki bo poletela konec aprila 2024.

Delavnice bodo potekale od februarja do aprila 2024, predvidoma enkrat ali dvakrat mesečno, pred uprizoritvijo zaključne predstave pa bomo imeli dvotedensko obdobje intenzivnejših srečevanj.

Delavnice so brezplačne, potrebno ni nobeno posebno predznanje.

Prijave zbiramo na obisk@loski-muzej.si in odprti.predali@gmail.com.

Pridružite se nam!