PA VI STE ZA V MUZEJ! O muzejskem delu

22. 5. 2019 @ 19:00
Prost vstop

Bogate muzejske zbirke Loškega muzeja pričajo o zgodovini in sodobnosti ozemlja ob Selški in Poljanski Sori, ki je nekdaj tvorilo loško gospostvo pod oblastjo škofov iz bavarskega Freisinga (973–1803). Poleg stalnih zbirk, ki jih letno obišče več kot 50 tisoč domačih in tujih obiskovalcev, muzej redno pripravlja tudi občasne razstave, tako muzejske kot galerijske.

Ob letošnji 80-letnici Loškega muzeja želimo našim obiskovalcem predstaviti ne samo predmete, ki jih hranimo, ampak tudi zgodbe iz muzejskega vsakdana ter našo zgodovino.

Kako nastajajo muzejske razstave? Kdo vse sodeluje pri razstavah? Kaj je delo kustosa in kdo vse dela v muzeju? Na ta vprašanja bosta Marija Demšar, strokovna sodelavka za pripravo kulturnih projektov in Biljana Ristić, kustosinja za zgodovino, odgovorili v sredo, 22. maja 2019, ob 19. uri v muzejski sobi v Loškem muzeju Škofja Loka.

Več o 80 letnici Loškega muzeja.