Pogovor z umetnikom: Vid Sark

19. 9. 2018 @ 19:00
Prost vstop

Vid Sark (1975) je diplomiral na Akademiji za likovno umetnost Univerze v Ljubljani kot oblikovalec vizualnih sporočil. Tam je obiskoval tudi pouk grafike, ki je postala izvir njegovega likovnega izražanja. Ustvarja predvsem na področju risbe, ki poleg klasične črtne stilizacije vsebuje še fantazijsko in simbolno uporabo barv ter različnih likovnih tehnik od kolažnih posegov, prosojnega plastenja do kaligrafije in letrizmov. Zanima ga književnost, ki ji vsebinsko namenja večjo pozornost. Druge njegove tematike so popotniška risba, rastlinski motivi, figuralika in ustvarjanje ploskovitih struktur. Poleg poklicnega ukvarjanja z oblikovalskimi in ilustratorskimi projekti ga z vizualnega stališča zanima tudi fotografija, tako analogna kot digitalna, kjer išče vsebinske dopolnitve k tematikam v risbah.

Trenutno se v Galeriji Ivana Groharja predstavlja z razstavo Azteške pesmi. Njegovo tokratno umetniško izhodišče je duhovni in materialni svet starih indijanskih kultur Srednje Amerike. Predmet Sarkovega zanimanja so azteške pesmi - obsežna zbirka filozofske poezije, zgodovinskih slavospevov ali religioznih himen, ki na svojevrsten, do zdaj še ne docela razjasnjen način, predstavljajo edinstveno kulturno zapuščino starih Aztekov.

Z umetnikom se bo pogovarjal kustos Boštjan Soklič.