Prešernov dan v Loškem muzeju

8. 2. 2019 @ 10:00
Prost vstop

Na slovenski kulturni praznik, 8. februarja, vas s pisanim programom vabimo v Loški muzej!

Naša vrata bodo odprta po naslednjem odpiralnem času:
Loški muzej Škofja Loka: 10.00-17.00
Galerija Ivana Groharja: 11.00-18.00
Galerija Franceta Miheliča: 15.00-19.00

Pridružite se nam na vodstvu po razstavi Nič nam ne morejo sovražne vojne! 1. svetovna vojna na Loškem s kustosi razstave in direktorico muzeja, na katerem vam bomo predstavili tudi zbornik, ki smo ga pripravili ob razstavi.

V popoldanskem času se nam pridružite ob kaminu v naši Muzejski dnevni sobi, kjer nam bodo kustosi predstavili izbrane zanimivosti iz naših zbirk in depojev, v družbi etnologinje pa si bomo ogledali še Škoparjevo hišo na grajskem vrtu.

Vabljeni tudi v Galerijo Ivana Groharja na voden ogled razstave Janez Pelko: Zatemnjena razodetja z umetnikom in kustosom razstave Boštjanom Sokličem, ter voden ogled del Franceta Miheliča ter razstave umetnikov Združenje umetnikov Škofja Loka Zbirka v nastajanju v Galeriji Franceta Miheliča v Kašči na Spodnjem trgu, prav tako v družbi kustosa Boštjana Sokliča.

Vstop v muzej in obe galeriji je ob slovenskem kulturnem prazniku brezplačen.

PROGRAM:

10.00: predstavitev prazgodovinskega nakita (Mirjam Jezeršek)

10.30: predstavitev kataloga in vodstvo po razstavi Prva svetovna vojna na Loškem s kustosi Biljano Ristić, Barbaro Sterle Vurnik in Jožetom Štuklom ter direktorico Sašo Nabergoj

13.00: javno vodstvo po stalnih zbirkah in izbranih eksponatih z direktorico Loškega muzeja Sašo Nabergoj

Popoldansko druženje v Muzejski dnevni sobi:

14.00: predstavitev umetniškega dela Tomaža Furlana Oblačilo I-IV, 2005-2010 (Barbara Sterle Vurnik)

14.30: predstavitev izbranih kosov orožja iz zbirke (Jože Štukl)

15.00: predstavitev izbranih predmetov iz zgodovinske zbirke (Biljana Ristić)

Ob topli peči Škoparjeve hiše na grajskem vrtu:

16.00: javno vodstvo v Škoparjevi hiši (Mojca Šifrer Bulovec)

Galerija Ivana Groharja

17.00: javno vodstvo po razstavi Janez Pelko: Zatemnjena razodetja (Boštjan Soklič in Janez Pelko)