Pripovedke ob peči: Boleča sreča

Pripovedni večer za odrasle v Škoparjevi hiši

26. 2. 2020 @ 19:00
Škoparjeva hiša
Prost vstop

Sodnik, ki ti sodi, vodi tvoje življenje. Boš znal izbrati, ko si postavljen pred odločitev? V globinah se gotovo skriva pošasten ribon. Izguba ljubezni, udarec ali zgolj potrditev, kaj si našel?

V pripovedovalskem dogodku se pripovedovalca in glasbenik zazirajo v sončne in senčne plati človekove notranjosti. Prepletajo ljudske, osebne in literarne zgodbe, v katerih so junaki postavljeni pred odločitve, iščejo maščevanje, gledajo smrt, vendar mestoma uzrejo tudi upanje, ljubezen in – kanec humorja.

Pripovedujeta Katarina Nahtigal in Lan Vošnjak, glasbo med besede tke Gašper Šinkovec. Vsi trije delujejo v okviru pripovedovalske skupine Deveta dežela. Skupina kot kolektiv razvija pristop, ki združuje sodobno pripovedovanje in preizpraševanje kulturne dediščine. Izšolali so se v Pripovedovalski šoli Pripovedovalskega varieteja, odtlej avtorske interpretacije zgodb pripovedujejo na festivalih, v muzejih, galerijah, knjižnicah, lokalih, naravi in drugod.

Dogodek organiziramo v sodelovanju s Kulturnim društvom Grable.