Voden ogled muzejskih zbirk na Dvorcu Visoko in lovska večerja

S kustosinjo Mojco Šifrer Bulovec

6. 10. 2023 @ 17:00

V okviru Lovske gostijo, ki jo na Visokem pripravljajo oktobra ob prazniku lovstva, bo kustosinja Mojca Šifrer Bulovec predstavila zbirko Visoška kuhinja v 19. stoletju, v kateri je v letih od 1887 do 1892 gospodinjila Ana Kalan, por. Hafner. Zbirka podira stereotipe o tehnologiji kuhanja in prehranjevanju ljudi na loškem podeželju, kjer naj bi si hrano pripravljali samo v črni kuhinji in se prehranjevali zgolj s "kašami, sokom, žganci, kislim zeljem in repo". Vodstvo se prične ob 17. uri z uvodnim pozdravom župana Milana Čadeža.

Dogodek poteka v okviru Tavčarjevega leta 2023.

Vodstvo je del dogodka, ki ga oktobru pripravlja Zavod Poljanska dolina. V sodelovanju z Lovsko zvezo Slovenije in Občino Gorenja vas – Poljane bo v soboto, 7. 10. 2023, potekalo praznovanje “Praznika lovske kulture”, v okviru katerega bo potekalo 49. Srečanje lovskih pevskih zborov in rogistov Slovenije v Dvorcu Visoko.