Voden ogled razstave in starega mestnega jedra ter fotografiranje kulturnih spomenikov

Spremljevalni program razstave Jane Jocif Skrita dediščina: Portreti stoletij

1. 6. 2022 @ 17:00
Okrogli stolp, Loški muzej
Prost vstop

Ob fotografski razstavi Jane Jocif za otroke in mladino pripravljamo poseben spremljevalni program.

Najprej bo v Okroglem stolpu potekal voden ogled razstave, na katerem si bomo od bližje pogledali motive starih hiš in spoznali koncept wabi sabi ali umetnost postaranega. Nato se bomo z vodičko sprehodili po mestu in slišali zanimivosti izbranih primerov kulturnih spomenikov in jih hkrati fotografirali. S seboj zato prinesite fotoaparat ali mobilni telefon!

Namen programa je razvijanje občutka za opazovanje spomenikov in skrbi za lokalno dediščino. Predhodna prijava ni potrebna, udeležba je brezplačna. Celoten program traja 60 minut.

Udeleženci nam bodo lahko svojo najboljšo fotografijo skupaj s podatki o njenem avtorju (ime in starost) do nedelje, 5. 6., poslali na obisk@loski-muzej.si. Fotografije bomo objavili na muzejskih družbenih omrežjih, zaradi varovanja podatkov pa jim bomo dodali le osebno ime (brez priimka).