Vodeni ogled cerkve Marijinega oznanjenja v Crngrobu in razstave mineralov

7. 10. 2023 @ 11:00
Cerkev Marijinega oznanjenja v Crngrobu
Prost vstop

Ste vedeli, da je cerkev Marijinega oznanjenja v Crngrobu ena najstarejših romarskih cerkva na Slovenskem in ena od treh evropskih cerkva, v katerih hranijo kitovo rebro?

Njena okolica pa je je pritegnila tudi pozornost geologov že konec 19. stoletja. Tamkajšnja mineraloška in paleontološka dediščina danes sodi med eno izmed najpomembnejših na Slovenskem. Med najboljšimi poznavalci in zbiralci crngobskih geoloških zakladov je France Stare, katerega obsežna zbirka mineralov in fosilov bo prav tako na ogled v crngrobski cerkvi.

Razstava je na ogled do nedelje, 29. oktobra 2023, v cerkvi v Crngrobu.

Razstava nastaja v sodelovanju Prirodoslovnega muzeja Slovenije, Društva Lonka Stara Loka in zbiralca Franceta Stareta. Razstava je financirana s strani Ministrstva za kulturo. Povezava do informacij o razstavi na spletni strani Prirodoslovnega muzeja Slovenije.

Dogodek je brezplačen in del programa ob Dnevih evropske kulturne dediščine, ki potekajo med 23. septembrom in 7. oktobrom 2023.

Vljudno vabljeni!