Vodstvo po razstavi Tomislava Brajnovića Umetnik živi muzej

10. 5. 2023 @ 18:00
Odpovedano!

V stalnih zbirkah, kapeli in dnevni sobi Loškega muzeja je v dialog z različnimi vsebinami (od šolstva do grajenja kulta osebnosti) umeščenih 16 del hrvaškega umetnika Tomislava Brajnovića, nastalih med letoma 1988 in 2022.

Brajnović je hrvaški konceptualni umetnik in profesor na reški akademiji uporabnih umetnosti. V svojem več kot štiridesetletnem opusu se ukvarja z večnimi temami ideologije, religije, obstoja in smisla človeštva, umetnosti, vloge umetnika v družbi. Pri tem posega po različnih medijih: prostorski instalaciji, videu, grafiki, zvoku, sliki, kipu, perfomansu, hepeningu, objektu, fotografiji, objavi na Facebooku ...

Po razstavi Umetnik živi muzej bo vodila direktorica Loškega muzeja in kustosinja razstave Saša Nabergoj.