Ponedeljek, 25. april 2022

100 let Iveta Šubica

V soboto, 23. aprila 2022, smo obeležili 100. jubilej rojstva slikarja Iveta Šubica. V Loškem muzeju smo ob tej priložnosti postavili manjšo razstavo Iz muzejskih depojev: Ive Šubic, na kateri so razstavljene grafike, slike in risbe različnih motivov, hranjene v muzejskem depoju in zato le redko predstavljene javnosti. Razstavo so si že v dopoldanskem času ogledali številni umetnikovi prijatelji, znanci in sorodniki.

Zvečer so v Škofji Loki jubilej počastili z gledališko predstavo Medrug Polanci Kulturnega društva Ivan Tavčar iz Poljan, ki jo je režiral Andrej Šubic. Ob 20. uri je župan Občine Škofja Loka Tine Radinja odprl še razstavo umetnikovih tihožitij v organizaciji Združenja umetnikov Škofja Loka in Maje Šubic. V gostilni Pr' Pepet, kjer se je odvil ta zaključni dogodek, je Janez Ferlan pripravil tudi posebno kulinarično izkušnjo, ki jo je navdihnila hrana, upodobljena na Šubičevih slikah.

Obiskovalci razstave Iz muzejskih depojev: Ive Šubic
+1Gledališka predstava Medrug Poljanci na Loškem odru
Gledališka predstava Medrug Poljanci na Loškem odru
Kustosinja Loškega muzeja Petra Čeh, župan Občine Škofja Loka Tine Radinja in predsednica Združenja umetnikov Škofja Loka Maja Šubic ob odprtju razstave tihožitij Iveta Šubica v gostilni Pr Pepet