Sreda, 29. januar 2020

Evropska mreža za praznovanje velikega tedna in velike noči

Srečanje združenja in udeležba na svetovnem sejmu turizma v Madridu

Skupščina je potekala v Office of the Junta de Andalucia v Madridu. <em>Foto: Jože Štukl</em>
Skupščina je potekala v Office of the Junta de Andalucia v Madridu. Foto: Jože Štukl
Vodstvo ter članice in člani izvršnega odbora Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči na predstavitvi združenja na svetovnem sejmu turizma v Madridu. <em>Foto: Jože Štukl</em>
Vodstvo ter članice in člani izvršnega odbora Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči na predstavitvi združenja na svetovnem sejmu turizma v Madridu. Foto: Jože Štukl
+3Uradna spletna stran Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči s prizorom Raj iz Škofjeloškega pasijona. <em>Foto: hollyweekeurope.com</em>
Uradna spletna stran Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči s prizorom Raj iz Škofjeloškega pasijona. Foto: hollyweekeurope.com
Uradna zloženka Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči v angleškem in španskem jeziku ima na naslovnici prizor Raj iz Škofjeloškega pasijona. <em>Foto: Jože Štukl</em>
Kustos Jože Štukl je na sejmu razdeljeval propagandni material.
Propagandni material o Škofjeloškem pasijonu, Romualdovi poti in Loškem muzeju so razdeljevali tudi v slovenskem predstavitvenem paviljonu. <em>Foto: Jože Štukl</em>

Med 22. in 25. januarjem 2020 se je kustos Loškega muzeja Jože Štukl v Madridu udeležil rednega letnega srečanja v letu 2019 nastalega združenja Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči, katerega članica je ob Portugalski, Španiji, Italiji in Malti tudi Slovenija. Na sestanku so se pogovorili o odprtih vprašanjih ter določili cilje in prioritete delovanja v letu 2020, med drugim tudi pripravo zemljevida z državami članicami in kraji, kjer se uprizarjajo pasijonske igre, bibliografije, spletnega dokumentacijskega centra in predstavitvenega filma ter publikacije Veliki teden – živa dediščina za predstavitev dediščine po državah članicah v besedi in sliki.

Datum srečanja je sovpadal s svetovnim sejmom turizma FITUR v Madridu, ki velja za enega največjih tovrstnih sejmov na svetu in predstavlja prostor srečevanja turističnih organizacij in posameznikov, ki se profesionalno ukvarjajo s turizmom. Novonastalo združenje Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči se je na sejmu predstavilo celotnemu svetu, s čimer si je poleg prepoznavnosti pridobilo tudi nove potencialne partnerje.

Istočasno je zaživela tudi spletna stran www.holyweekeurope.com in bila izdana uradna zloženka. Tako na naslovni strani spletne strani kot zloženke se nahaja prizor Raj iz Škofjeloškega pasijona. Reklame v tako velikem obsegu doslej Škofjeloški pasijon še ni bil deležen, niti z vpisom na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva.