Ponedeljek, 23. avgust 2021

Presejanje svetlobe Foto: Janez Pelko
Zbudi se! <em>Foto: Janez Pelko</em>
Zbudi se! Foto: Janez Pelko

V soboto, 14. avgusta 2021, se je zaključil bienale tekstilne umetnosti BIEN 2021, ki ga je v Kranju, Radovljici in Škofji Loki skupaj s številnimi partnerji organiziral Zavod Carnica, zavod za kulturo in turizem. Predstavitev vseh razstav si lahko ogledate na spletu.

V Škofji Loki so bili od 4. junija do 12. avgusta 2021 na ogled trije projekti: na trgu pred Kaščo je stala svetlobna instalacija Presejanje svetlobe, ki jo je ustvarila interdisciplinarna skupina študentov v kontekstu raziskovanja zgodovine sitarstva. V Loškem muzeju je bil na ogled projekt Zbudi se!, in sicer kot muzejska intervencija v stalno zbirko obrti, ki vizualno – v obliki tekstilnih vrečk – komentira sodobne družbene okoliščine. V muzejski dnevni sobi pa smo predvajali selekcijo kratkih videov Prosimo, ne pozabite nositi maske, v katerih mednarodni tekstilni umetniki na duhovite, angažirane in neobičajne načine komentirajo novo normalnost.

Izšel je tudi katalog BIEN 2021, ki ga lahko prelistate na spletu ali naročite svoj izvod.