Ponedeljek, 24. avgust 2020

Naprej v preteklost

Skupnost muzejev Slovenije v sodelovanju s Službo za premično dediščino in muzeje je med 17. in 23. avgustom 2020 organizirala vseslovensko akcijo Naprej v preteklost. Skoznjo smo želeli muzeji in galerije pokazati, da smo tudi v negotovih okoliščinah, ki jih prinaša prihajajoča jesen, sposobni uspešno delovati tako v realnem kot virtualnem svetu. Že v času epidemije smo bili namreč med prvimi, ki smo na spletu ponudili bogate kulturne vsebine in na ta način ohranjali stik z obiskovalci in obiskovalkami.

Akcija Naprej v preteklost se je odvijala tako v živo kot na družbenih omrežjih in spletnih straneh, kjer smo muzeji in galerije predstavljali zanimive predmete, informacije, prostore in ljudi, ki delajo v muzejih, s čimer smo obiskovalkam in obiskovalcem pokazali, kako zanimiv je lahko obisk muzeja/galerije in kaj vse lahko pri nas odkrijejo ali doživijo. Loški muzej se je predstavljal na Facebooku in Instagramu.