Nedelja, 28. marec 2021

Naša kuhna

Medinstitucionalni projekt

V projektu Naša kuhna bomo predstavljali digitalizirane vsebine iz muzejskih zbirk in knjižnega gradiva, ki predstavljajo kulinarične značilnosti, jedilno kulturo, različno posodje itd. <em>Foto: Georgica curiosa aucta (1695); kamra.si</em>
V projektu Naša kuhna bomo predstavljali digitalizirane vsebine iz muzejskih zbirk in knjižnega gradiva, ki predstavljajo kulinarične značilnosti, jedilno kulturo, različno posodje itd. Foto: Georgica curiosa aucta (1695); kamra.si

Slovenija je v letu 2021 evropska gastronomska regija. Ob tem Loški muzej Škofja Loka, Muzeji radovljiške občine v sodelovanju s Posavskim muzejem Brežice in Gornjesavski muzej Jesenice pripravljamo skupen projekt Naša kuhna, v katerem bomo skozi prizmo kulinarike interdisciplinarno predstavljali kulturno zgodovino prostora, ki ga pokrivamo, v različnih obdobjih, hkrati pa prek stičnih točk preteklost povezovali s sedanjostjo.

Projekt bo sestavljen iz skupne spletne platforme – Špajze, v kateri bomo hranili stare recepte, predmete, kulinarične upodobitve in druge sorodne vsebine, ter programa v fizičnem prostoru, ki bo glede na specifike posamičnega muzeja sestavljen iz manjših razstav, delavnic, predavanj in vodstev.