Torek, 16. november 2021

Novo v videoarhivu

Pogovor z umetnico Katjo Bogataj

Boštjan Soklič v pogovoru s Katjo Bogataj <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Boštjan Soklič v pogovoru s Katjo Bogataj Foto: Fototeka Loškega muzeja

V našem spletnem videoarhivu si lahko ogledate posnetek pogovora kustosa Boštjana Sokliča z umetnico Katjo Bogataj ob njeni razstavi Zapredenost, ki je v Galeriji Ivana Groharja na ogled še do nedelje, 21. novembra 2021.

Večmedijska ustvarjalka Katjo Bogataj, članica Združenja umetnikov Škofja Loka in predstavnica likovnih umetnikov mlajše generacije, v svojih konceptualnih delih obravnava družbeno angažirane vsebine, z razstavo Zapredenost v Galeriji Ivana Groharja pa pomika fokus še na področja arhetipov, psihoanalize in kolektivne zavesti. Razstava je sestavljena je iz prostorske instalacije v obliki rova v prvem prostoru, ki nas vodi do navideznega kokona pajkovca v drugem prostoru in se vsebinsko zaključi z animiranim filmom.