Petek, 17. september 2021

Novo v videoarhivu

Pogovor s Simonom Mlakarjem

Boštjan Soklič v pogovoru s Simonom Mlakarjem <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Boštjan Soklič v pogovoru s Simonom Mlakarjem Foto: Fototeka Loškega muzeja

V našem spletnem videoarhivu si lahko ogledate pogovor kustosa Boštjana Sokliča z umetnikom Simonom Mlakarjem, čigar razstava To je naše vesolje je bila v Galeriji Ivana Groharja na ogled od 21. julija do 12. septembra 2021.

Na razstavi se je umetnik predstavil s svojo najnovejšo prostorsko instalacijo, konceptualno zasnovano za obstoječi galerijski prostor. Ponudila nam je vizualizacijo poglobljenih razmišljanj o nastanku vesolja, kakršnega poznamo, ter individualno interpretacijo vzpona (ter možnega zatona) naše galaksije, in z njo vred tudi naše civilizacije, katere pojavnost je v neskončnem kozmičnem prostoru najbrž povsem zanemarljiva ali pa tudi ne.