Petek, 24. marec 2023

Odprtje razstave Nataše Šušteršič Plotajs v Galeriji Ivana Groharja

V Galeriji Ivana Groharja smo v sredo, 22. marca, odprli razstavo Krog ali Kako zveni plosk ene roke? oblikovalke vizualnih komunikacij in članice Združenja umetnikov Škofja Loka Nataše Šušteršič Plotajs, ki kot samostojna kulturna ustvarjalka že leta sodeluje pri raznovrstnih projektih na področju vidnih sporočil. Razstava ponuja izbor avtoričinih najpomembnejših oblikovalskih projektov in akcij (zaključenih ali tistih, ki še trajajo) s področij kompleksnih vizualnih komunikacij, ilustracij, keramike, celostnih podob in plakatov. Čeprav so razstavljena najbolj številna dela iz tako imenovanega koronskega obdobja, je srž razstave predvsem v prikazu "renesančne" raznovrstnosti umetničinega opusa, njene sposobnosti obvladovanja različnih oblikovalskih jezikov v okviru tako verbalnih kot neverbalnih sporočil in aktualizaciji njihovega pomena. Vsebinske niti, ki na videz nesorodne projekte za različne potrebe in namene družijo, so prav vse (ne glede na leto nastanka) v zvezi z naravo ter projekti za trajnostno in odgovorno ohranjanje etnoloških, kulturnih in ekoloških vrednot. Stik z zemljo, skrb zanjo in trajnostni razvoj so odločilni impulzi in ideje, prek katerih Nataša Šušteršič Plotajs počasi, a vztrajno "gradi" mostove s potencialnimi naročniki, ohranja dolgoročne poslovne odnose in tvorno sodeluje pri projektih na temo ohranjanja naravne in kulturne dediščine ter tradicionalnih obrti v smislu trajnostnega razvoja.

Razstava bo na ogled do 14. maja, v sredo, 3. maja, ob 18.00 pa bo organizirano tudi javno vodstvo z umetnico in kustosom razstave Boštjanom Sokličem.

Odprtje razstave Nataše Šušteršič Plotajs v Galeriji Ivana Groharja