Torek, 4. februar 2020

Risbe Petra Jovanoviča na pesmi Franeta Milčinskega - Ježka

Odprtje razstave v kapeli Puštalskega gradu

Frane Milčinski Ježek: Balada o koščku kruha <em>Foto: risba Petra Jovanoviča</em>
Frane Milčinski Ježek: Balada o koščku kruha Foto: risba Petra Jovanoviča

V ponedeljek, 3. februarja 2020, ob 19. uri se je v kapeli Puštalskega gradu odvil kulturni dogodek, na katerem je svoja najnovejša dela predstavil Peter Jovanovič, samorastniški umetnik iz Poljanske doline. Na ogled je postavil risbe z barvnimi tuši, pri katerih je motivično izhajal iz pesmi Franeta Milčinskega - Ježka.

Večer so oblikovali kustos Loškega muzeja Boštjan Soklič, režiser in Ježkov sin Matija Milčinski ter moderator in recitator Marko Črtalič. Boštjan Soklič je predstavil umetnika Petra Jovanoviča in njegovo delo: “Risbe Petra Jovanoviča niso klasične ilustracije Ježkovih songov niti vinjete: bolj gre za poglobljeno vizualizacijo vtisov, ki z vso živostjo in neposrednostjo beležijo ter predočajo srž besedilne predloge, prevedeno v harmonično črtno skladje in ploskovni ritem.” Matija Milčinski je spregovoril o očetovi kompleksni osebnosti ter njegovem delu na radiu in televiziji, večer pa je popestril kitarski duet Glasbene šole Škofja Loka (Timotej Pivk in Rebeka Cankar).

Razstava bo na ogled do 2. marca 2020.