Petek, 15. april 2022

Pogovor z umetniškim fotografom DK

Novo v videoarhivu

Umetnik DK in kustos Boštjan Soklič v pogovoru <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Umetnik DK in kustos Boštjan Soklič v pogovoru Foto: Fototeka Loškega muzeja

V našem spletnem videoarhivu si lahko ogledate posnetek pogovora kustosa Boštjana Sokliča z umetniškim fotografom DK ob njegovi razstavi Trn, ki je bila v Galeriji Ivana Groharja na ogled od 27. januarja do 20. marca 2022.

Uveljavljeni slovenski umetniški fotograf DK je konceptualno zgodbo razstave zasnoval na podlagi večletnega dokumentiranja – subjektivnega zgodovinjenja dogajanja v prostorih na Metelkovi. Poleg fotografij jo sestavlja še niz prostorskih artefaktov (namizni nogomet, ohranjene smeti, cigaretni ogorki, zavržene pločevinke idr.), de facto “izposojenih” iz prehodnih let med 20. in 21. stoletjem in v sodobni čas na pričujočo razstavo “prenesenih” iz “kultnih” prostorov na območju AKC Metelkove mesta v Ljubljani. Serija Trn je sicer nastala že leta 2002 v produkciji Strip Core/Forum Ljubljana in v sodelovanju z Mestno galerijo Ljubljana.