Torek, 10. maj 2022

Pogovor z Zoranom Smiljanićem

Novo v videoarhivu

Zoran Smiljanić in Boštjan Soklič v pogovoru <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Zoran Smiljanić in Boštjan Soklič v pogovoru Foto: Fototeka Loškega muzeja

V našem spletnem videoarhivu si lahko ogledate posnetek pogovora kustosa Boštjana Sokliča z vizualnim umetnikom, striparjem, ilustratorjem, karikaturistom, scenaristom in publicistom Zoranom Smiljanićem ob njegovi razstavi S(trip), ki je v Galeriji Ivana Groharja na ogled od 30. marca do 15. maja 2022.

Smiljanić se na razstavi predstavlja s svojimi (v javnosti) odmevnejšimi deli: na ogled so uspešnice iz preteklih dveh desetletij, ki obravnavajo življenjske usode znanih Slovencev (Cankar, Plečnik) ter različna časovna obdobja slovenskega naroda, vpetega v dinamiko zgodovinskih zasukov in dramatičnih dogodkov preteklosti (Meksikajnarji, Črni plamen).