Ponedeljek, 22. junij 2020

Poletna muzejska noč v Loškem muzeju

V soboto, 20. junija 2020, smo muzeji in galerije po vsej Sloveniji praznovali Poletno muzejsko noč, ki velja za največjo tovrstno promocijsko akcijo in se ji pridružujejo tudi številni drugi zavodi in ustanove.

Loški muzej je bil odprt do 22. ure, vstop vanj je bil v večernih urah prost. Obiskalo ga je 42 ljudi, ki so si poleg stalnih zbirk lahko ogledali tudi razstavi Glina v prostoru in času v Galeriji na gradu in Lubnik – gora velikanov v Okroglem stolpu Loškega gradu.

Ob 20. uri je v letnem gledališču na grajskem vrtu s predstavo Do konca svojih dni nastopila glasbeno-pripovedovalska zasedba Bajaté. Njihova razgibana glasbena pripoved o začetku sveta, njegovih tegobah, Tomažu, Kurentu, Smrti in Hudiču, je očarala 66 obiskovalk in obiskovalcev. Nekaj odlomkov si lahko ogledate v spodnjem videu.

Glasbeno-pripovedovalsko predstavo smo priredili v sodelovanju s Kulturnim društvom Grable, društvom za kreativno grabljenje sveta.

+5Poletna muzejska noč v Loškem muzeju <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Poletna muzejska noč v Loškem muzeju