Petek, 19. junij 2020

Razgledi Škofje Loke

Spletna razstava evropskih prostovoljcev

Spletno razstavo Razgledi Škofje Loke je pripravila Marine Floret, prostovoljka iz Francije, ki je v okviru Evropske solidarnostne enote letos gostovala v Škofji Loki pri Zavodu O, zavodu škofjeloške mladine, in opravljala prostovoljno delo v Loškem muzeju.

Razgledi Škofje Loke
Avtorica koncepta: Marine Floret
Fotografije: Marine Floret, Lucka Olivíková, Manon Paolucci, Tomasz Kopszak, Laure Debergh, Makala Carroll
Junij 2020

Škofja Loka so njeni travniki, reke, doline in planine.
Škofja Loka je njeno izjemno ohranjeno srednjeveško mestno jedro, njeni muzeji in cerkve.
Škofja Loka so njen Pasijon, njene tradicije in obrti.
Kar pa Škofjo Loko predstavlja najbolj od vsega, so njeni ljudje.
Prav vsak izmed njih ima svoj lasten pogled, lastne vtise, čustva in spomine, ki ga vežejo na mesto.
Skozi razstavo boste odkrili vtise, ki jih je naše mesto pustilo na nekaj prav posebnih prebivalcih.
To so tujci, ki so se iztrgali iz domačega okolja in prišli v Slovenijo, v Škofjo Loko.
Tujci, ki so se znašli v Škofji Loki, da bi opravili svoje prostovoljsko poslanstvo.
Šest prostovoljcev iz Francije, Češke, Poljske in Irske, ki so svoj začasen dom našli v Škofji Loki.
Kakšen je njihov pogled na Škofjo Loko po skoraj enem letu v našem mestu?
Kaj jim je padlo v oči?
Kaj je pridobilo poseben pomen?
Kakšne spomine bodo odnesli s seboj v domači kraj?
Kaj jim pomeni Škofja Loka?

Vse to so poskušali prikazati skozi različne fotografije, posnete tekom preteklega leta, ki odražajo pomembne vidike njihovega življenja v tem mestu.

Ponujamo vam priložnost, da skozi razstavo preberete eno poglavje njihovega življenja.

Vabljeni k ogledu!

Razgledi Škofje Loke <em>Foto: Marine Floret</em>