Petek, 13. december 2019

Razstava loških umetnikov v Turčiji

Turški umetniki v Sokolskem domu Škofja Loka <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Turški umetniki v Sokolskem domu Škofja Loka Foto: Fototeka Loškega muzeja
Turški umetniki v Sokolskem domu Škofja Loka Foto: Fototeka Loškega muzeja

Združenje umetnikov Škofja Loka (ZUŠL) je z Loškim muzejem Škofja Loka in turškim umetniškim društvom AlarmArt postavilo temelje za nove oblike že sicer uspešnega večletnega sodelovanja.

V letu 2020 se tako v Turčiji obeta razstava članov ZUŠL-a z gosti. Načrtujemo, da bodo dela loških likovnih umetnikov spomladi razstavljena v mestu Eskisehir, kjer ima AlarmArt sedež, nato pa naj bi se razstava prestavila še v Istanbul ali Izmir. V dogovoru s turškim konceptualnim umetnikom in vodilnim članom AlarmArta Denizhanom Ozerjem naj bi v Turčiji predstavili 15 likovnih umetnikov z deli v manjšem formatu in poljubni tehniki.

Za komunikacijo med združenji in koordinacijo sodelovanja sta skrbela predsednica ZUŠL-a Agata Pavlovec in kustos Loškega muzeja Boštjan Soklič, končni izbor likovnih del za razstavo v Turčiji pa sta opravila Boštjan Soklič in Tomaž Furlan, likovni umetnik in predsednik umetniškega sveta ZUŠL.