Torek, 16. marec 2021

Škofjeloški pasijon na spletu

Prizor Raj <em>Foto: Marko Jelenc</em>
Prizor Raj Foto: Marko Jelenc

Ker je uprizoritev Škofjeloškega pasijona v letu 2021 zaradi epidemije koronavirusa odpovedana, s tem pa tudi načrtovano delo pri nadgradnji muzejske pasijonske zbirke, smo se v Loškem muzeju lotili razširitve spletnih vsebin o Škofjeloškem pasijonu, ki podajajo celovit vpogled v to zanimivo problematiko.

Kustos Jože Štukl je za izobraževalni kotiček Muzej+ pripravil slikovno gradivo in besedila, ki predstavljajo nastanek tega najstarejšega ohranjenega dramskega besedila v slovenskem jeziku, zgodovino njegovih uprizoritev, uspešen vpis na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva, vpetost v mednarodna pasijonska združenja, strokovna srečanja in medijske odmeve, priložen pa jim je tudi izbor člankov iz različnih strokovnih publikacij, ki dediščino pasijona osvetljujejo v različnih kontekstih.