Ponedeljek, 16. december 2019

Sodelovali smo na 9. Valičevem arheološkem dnevu

Jože Štukl na 9. Valičevem arheološkem dnevu <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Jože Štukl na 9. Valičevem arheološkem dnevu Foto: Fototeka Loškega muzeja

V ponedeljek, 9. decembra 2019, je v Gorenjskem muzeju v Kranju potekal že 9. tradicionalni Valičev arheološki dan. Program je sooblikovalo 13 predavateljic in predavateljev iz celotne Slovenije, ki so pripravili zanimive predstavitve aktualnih arheoloških tem in poročil o novih izkopavanjih na Gorenjskem. Iz Loškega muzeja se je dogodka udeležil arheolog Jože Štukl, ki je zbranemu avditoriju predstavil predavanje z naslovom Svečniki kot “nakit” sakralnih in posvetnih prostorov od antike do renesanse s poudarkom na renesančnih svečnikih v podobi služabnika. Dogodek je v celoti požel veliko zanimanje med strokovno in laično javnostjo, saj je bila Vojnomirova dvorana Ullrichove hiše, kjer so potekala predavanja, vse do konca polno zasedena.