Ponedeljek, 15. junij 2020

Sožitje na grajskem vrtu

Začetek izvajanja programa za večjo vključenost

V okviru projekta Sožitje na grajskem vrtu, pri katerem sodelujemo Loški muzej Škofja Loka, Občina Škofja Loka, Sožitje - društvo za pomoč osebam z motnjo v duševnem razvoju Škofja Loka in Razvojna agencija Sora, smo uredili grajski vrt začimbnic in dišavnic ter razvili več programov za večjo socialno vključenost oseb z motnajmi v duševnem razvoju.

Društvo Sožitje je v sodelovanju z vrtnarskim strokovnjakom iz podjetja Prunus+ pripravilo program zasaditve in vzdrževanja zelišč ter dejavnosti, ki jih na vrtu lahko opravljaljajo varovanci Sožitja. Ti naj bi z delom na vrtu pridobili osnovno znanje vrtnarstva, delovne izkušnje ter občutek odgovornosti in samozavesti ob zavedanju, da s svojim delom pripomorejo k boljši lokalni skupnosti.

Varovanci so na grajskem vrtu začeli delati prejšnji teden in pod budnim očesom mentorja vrtnarja posadili materino dušico. Z izvajanjem programa na vidni in dobro obiskani javni površini ter njegovo promocijo želimo pripomoči k ozaveščanju lokalne skupnosti o sposobnostih oseb z motnjami v duševnem razvoju in njihovi vključenosti v lokalno okolje.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

+3Sožitje na grajskem vrtu <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>