Ponedeljek, 29. marec 2021

Trenutna razstava Andreja Štularja

Trenutna razstava Andreja Štularja <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>
Foto: Fototeka Loškega muzeja

V Galeriji Ivana Groharja predstavljamo več kot 40 del sodobnega kranjskega vizualnega umetnika Andreja Štularja, ki pri svojem ustvarjanju povezuje različne likovne tehnike in medije. Gre za izbor lutk, ilustracij, stripov, plakatov, slik in prostorskih inštalacij, nastalih v zadnjih desetih letih.

V prvem prostoru galerije, "oddelku za odrasle", predstavlja slike, skulpture in vizualno podobo 17. festivala Animateka, za katero je poskrbel v letu 2020, v drugem pa plakate za sobotne matineje v kranjskem Prešernovem gledališču, knjižne ilustracije, izdane v okviru revije Stripburger, lutke in samosvoje prostorske inštalacije.

Razstava bo predvidoma na ogled od 13. aprila 2021 dalje, do takrat pa bo Galerija Ivana Groharja zaprta.