Petek, 6. avgust 2021

Zadnji teden BIEN-a v Loškem muzeju

Do četrtka, 12. avgusta, izkoristite še zadnjo priložnost za ogled projektov bienala tekstilne umetnosti BIEN v prostorih Loškega muzeja v Škofji Loki.

Projekt ljubljanske Fakultete za dizajn Zbudi se! se tematsko navezuje na 100. obletnico rojstva nemškega umetnika Josepha Beuysa. Z muzejsko intervencijo v stalno zbirko obrti v Loškem muzeju se projekt posveča vizualnemu komentarju sodobnih družbenih okoliščin, ki jih študentje sporočajo z interpretacijo oblik tekstilnih vrečk.

V muzejski dnevni sobi je na ogled selekcija kratkih videov z naslovom Prosimo, ne pozabite nositi maske, ki jih je izbrala tekstilna umetnica in podjetnica Špela Gale, in predstavlja mednarodne tekstilne umetnike, ki na duhovite, angažirane in neobičajne načine komentirajo novo normalnost.

Projekt Zbudi se! je na ogled kot muzejska intervencija v stalno zbirko obrti. <em>Foto: Janez Pelko</em>
Projekt Zbudi se! je na ogled kot muzejska intervencija v stalno zbirko obrti. Foto: Janez Pelko