Sreda, 4. januar 2023

Zvočni opisi muzejskih predmetov in umetniških del

Ivan Grohar: Dekle iz Soice <em>Foto: Tihomir Pinter</em>
Ivan Grohar: Dekle iz Soice Foto: Tihomir Pinter

V Loškem muzeju si prizadevamo, da bi bile muzejske vsebine vsaj delno dostopne tudi ljudem z različnimi oviranostmi. V letu 2022 smo tako začeli pripravljati zvočne opise umetniških del in muzejskih predmetov, ki gledalca usmerjajo k pozornejšemu opazovanju njihovih formalnih značilnosti, preko katerih bolj poglobljeno spoznava tudi vsebino in avtorja. Primerni so tudi za slepe in slabovidne.

Zaenkrat jih je na voljo pet, dve ilustraciji in oljna slika Kolona Iveta Šubica, Dekle iz Sorice Ivana Groharja in svečnik v podobi srednjeveškega služabnika s Stolpa na Kranclju v Škofji Loki, v pripravi pa sta tudi že opisa znamenite freske Sveta Nedelja in skupinskega portreta družine barona Erberga. Prisluhnete jim lahko v novem razdelku Zvočni opisi v izobraževalnem kotičku Muzej+.