Interaktivna glasbena delavnica Glasbeni grad

Septembra 2019 smo pilotno izvedli interaktivno glasbeno delavnico, tokrat namenjeno glasbenemu ustvarjanju osnovnošolcev, starih od 7 do 12 let. Udeleženci so se na delavnici naučili pesem Prisluhni školjki in jo ob spremljavi akademskih glasbenikov zapeli, zaigrali na tolkala in posneli. Pri tem so se seznanili s sodobnimi glasbenimi aplikacijami in njihovo uporabo.

Delavnico je izvedla izvaja Špela Golobič – akademska glasbenica violončelistka (Zavod Muzikator), ki s sodobnimi pedagoškimi pristopi in uporabo glasbenih aplikacij spodbuja aktivno ustvarjanje vseh učencev.

Interaktivna glasbena delavnica Glasbeni grad <em>Foto: Fototeka Loškega muzeja</em>