Mednarodni dan družin in Teden družin

Prost vstop za družine

16. 5. — 21. 5. 2023
Prost vstop

V Tednu družin od 16. do 21. maja je vstop v Loški muzej za družine brezplačen.

Ogled stalnih zbirk

Družine vabimo na samostojno raziskovanje bogatih muzejskih zbirk, na katerega se lahko odpravite tudi v družbi papagaja Kokija, s Kokijevim nahrbtnikom, polnim zanimivih predmetov (uporaba je brezplačna), in delovnim zvezkom (cena: 3,90 EUR). Odkrivate lahko tudi umetniška dela Tomislava Brajnovića, ki se "skrivajo" v naših stalnih zbirkah in jih vsebinsko dopolnjujejo.

O mednarodnem dnevu in tednu družin

Generalna skupščina OZN je 15. maj za mednarodni dan družin razglasila leta 1994. Zveza družin v okviru Zveze prijateljev mladine Slovenije ga letos praznuje že petindvajsetič. V tem času so dan družin podaljšali v Teden družine, ki poteka od 15. do 22. maja. Z njim želi družinam omogočiti brezplačen ogled stalnih in občasnih razstav, predstav in drugih prireditev v kulturno-umetniških organizacijah po vsej Sloveniji.