Vodeni ogled stalne zbirke Škofjeloškega pasijona

Dan Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči

1. 10. 2022 @ 10:00
Prost vstop

1. in 2. oktobra 2022 prvič obeležujemo kot dneva Evropske mreže za praznovanje velikega tedna in velike noči, ki je bila ustanovljena 18. marca 2019 v Bragi na Portugalskem. Gre za mednarodno mrežo turističnih destinacij oziroma kulturno pot, katere namen je združiti prizadevanja za ohranjanje nematerialne dediščine, povezane z velikim tednom in veliko nočjo. Mreža medsebojno povezanih 18 krajev in mest iz petih evropskih držav (Portugalska, Španija, Italija, Malta in Slovenija) predstavlja podobnosti in razlike v praznovanju velikega tedna in velike noči, ki se pojavljajo v različnih delih Evrope.

Obeleževanju obletnice se pridružujemo tudi v Škofji Loki, saj smo člani omenjenega združenja že vse od ustanovitve. V ta namen bomo v Loškem muzeju v soboto, 1. oktobra, ob 10. uri pripravili voden ogled stalne zbirke Škofjeloškega pasijona. Po zbirki vas bo popeljala kustosinja Nina Misson.

Vabljeni, da se nam pridružite.