Vodenje po razstavi Z nami praznujejo

Galerija Ivana Groharja
sobota, 9. 11. 2019, 10.00

Vabljeni na javno vodstvo po razstavi Z nami praznujejo s kustosinjo razstave Biljano Ristić.

Na razstavi predstavljamo in izpostavljamo društva, šole in klube, ki letos praznujejo okrogle obletnice delovanja. Šolski center Škofja Loka praznuje 130-letnico poklicnega šolanja, v Škofji Loki že 90 let smučajo in igrajo nogomet, pred 70 leti pa so bili ustanovljeni Glasbena šola Škofja Loka, Filatelistično društvo Lovro Košir Škofja Loka in Društvo upokojencev Škofja Loka. Podajanje kulturnih in zabavnih vsebin, specializiranega znanja ali športnih veščin – to odlikuje društva in šole, ki jih predstavljamo na razstavi. Društva in šole, ki so in še vedno delujejo, s svojim delom povezujejo, vključujejo in vzgajajo mlade in starejše, s tem pa zrcalijo kulturni razvoj našega mesta.

Na razstavi so omenjena društva in šole prikazani s kratkim opisom več desetletnega razvoja, širokim spektrom dejavnosti in dogodkov. S svojim delovanjem in sodelovanjem z bližnjo in širšo okolico bogatijo življenje Škofje Loke. Od svojih začetkov so v razvoju, lokalnem in mednarodnem povezovanju in s številnimi uspehi v desetletjih svojega delovanja postali stalnica in spiritus movens kulturnega in športnega utripa Škofje Loke.